PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4541}
6,6 1 921
ocen
6,6 10 1 1921
Porcelanowy księżyc
powrót do forum filmu Porcelanowy księżyc

Inteligentne i z wartosciami.

Inteligencja zatacza niesamowite kolo w ktorym mozna sie pogubic.
Nieprzewidywalny, swietne uboczne wątki. Od początku do końca przemyślany, zwraca uwagę na detale. Ed Harris swietny.

schem

dlugo sie pamieta ta atmosfere

hermother

To prawda. Bez mordobicia, strzelanek itp., a wciąga niesamowicie. Dawno nie oglądałem tak dobrego kina. I to zakończenie akcji, dramatyczne jak ze starych filmów gangsterskich.

ocenił(a) film na 8
Jack_Holborn

Dokładnie. Zdecydowanie nie można się sugerować oceną na filmwebie (nie pierwszy raz)

ocenił(a) film na 9
dzidel

Fakt... Niezly film, bez zbednej przemocy, trzyma w napieciu i w ciekawosci co wyjdzie dalej z tego calego "pomyslu". Zakonczenie lekko szokujace, bynajmniej nie dlatego, ze ginie Kyle Bodine, ale, ze w ostatniej chwili Rachel strzela do Lamar'a. Tu zwracam uwage na brak "koncowki zakonczenia". Nie pokazano reakcji policji na czyn, jakiego dopuscila sie Rachel, tylko BANG BANG i ten ksiezyc... no ale moze juz sie czepiam o "skrocenie" filmu o przyslowiowa minutke. W kazdym razie dobra gra aktorska. Charles Dance swietnie obsadzony w roli damskiego boxera, z tym swoim wygladem i wogole, srednio przepadam za tym aktorem i tu sie swietnie wpasowal w postac. Ed Harris tez extra, akurat tego aktora kojarze z roznych filmow i jest naprawde swietny. Co do pani Stowe... Momentami jak by grala na haju albo cos, takie moje wrazenie. Niby jest a jej nie ma i wreszcie moja perelka Benicio Del Toro <3.Przyjemnie obejrzec film z ulubionym aktorem, nakrecony w czasach jego mlodosci, ach Benicio... Nie dosc tego, to jak zawsze zagral fenomenalnie! Ogolnie bardzo fajny film i mnie sie dobrze ogladalo, wrecz przyjemnie w momentach z Benicio Del Toro :).

ocenił(a) film na 5
schem

Ed Harris średni; pochlebne opinie na jego temat biorą się pewnie przede wszystkim z roli którą zagrał - przykładny detektyw który pod wpływem uczuć łamie nawet swoje dobre zawodowe maniery. Dziewczyna wypadła jeszcze bledziej. Co do samego filmu, w drugiej części rzeczywiście inteligentny i nawet trochę trzymał w napięciu ale pierwsza część nudna, przewidywalna i ze słabymi dialogami.

ocenił(a) film na 10
schem

Bardzo tajemniczy i sensualny film, obecnie ogladam go chyba czwarty raz, god bless MGM !! Swietnie sie ogląda Harrisa no i del toro, który jest tak przystojny ze zaraz wyjde z siebie i stane obok.. To jeden z moich ulubionych filmów, nie znalazłam dotychczas drugiej takiej perłki, dziwi mnie tak niska filmwebowa ocena , ale chyba wystawiali ją faceci :-)

ocenił(a) film na 7
retrosun

Wlasnie znow puszczali film na MGM ;) klimatyczny, przyjemnie sie ogladalo. Druga polowa filmu faktycznie bardziej trzyma w napieciu ale ogolnie od poczatku mozna sie wkrecic.

ocenił(a) film na 6
mai_ka

No trzeba przyznać że ciekawa intryga .Nie jest to film który od początku trzyma w napięciu bliżej na początku mu to takich tanich filmów .Jednak potem wszystko się zagęszcza i film ciekawszy .Muszę się przyznać że nie końca zrozumiałem końcówki filmu i tego całego planu zbrodni ?6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones